ÇÖZÜMLER

ENLAB Kalibrasyon

ENLAB Kalibrasyon Laboratuvarı Yönetim Sisteminin Özellikleri

 • Müşteri Yönetimi

  ENLAB Kalibrasyon Sistemi üzerinden müşterilerinizi ve müşteri yetkililerini takip edebilirsiniz.

  Müşterinize verilen teklifleri, tamamlanan ve devam eden kalibrasyon işlemlerini, ve daha fazlasını online olarak takip edebilirsiniz.

  Müşterileriniz kullanıcı hesapları ile sisteme giriş yapıp, kendilerine ait teklifleri, raporları ve faturaları takip edebilirler.

 • Teklif Yönetimi

  ENLAB Kalibrasyon Sistemi ile ürün listenizi ve teklif taslaklarınızı oluşturup, teklif göndermeye başlayabilirsiniz.

  Hazırlanan teklifleri herhangi ek bir program ihtiyacı olmadan sistem üzerinden müşterilerinize gönderebilirsiniz.

  Tekliflerinizin durumlarını online olarak takip edebilirsiniz. Hangi tekliflerin gönderilmesi gerektiğini veya hangilerinin onaylandığını sistem üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

 • İş Emirleri

  ENLAB Kalibrasyon sistemi üzerinden iş emirleri oluşturup, her müşteri için yapılacak işleri takip edebilirsiniz.

  İşlerin laboratuvarda mı yoksa sahada mı yapılacağını, iş başlama tarihi, taahhüt tarihini kayıt altına alabilirsiniz. Taahhüt tarihi geçen işler ilgili personele bildirilecektir.

  İşlerin başlangıcından, sertifikaların yazılmasına kadar tüm süreci takip altına alabilirsiniz.

  İşlerin başlangıcında ve bitişinde müşteri yetkilisine sistem tarafından bildirim amaçlı e-posta ve/ya SMS gönderilmektedir.

  İş bitiminde müşteri yetkilisine otomatik olarak anket formu e-posta üzerinden gönderilmektedir. Müşteri tarafından doldurulan formlar sistem üzerinde takip edilebilmektedir.

 • Kalibrasyonlar

  ENLAB Kalibrasyon sistemi ile sistem üzerinde yapılan her kalibrasyon işlemini ve ilgili kalibrasyon sertifikasını takip edebilirsiniz.

  Yetkili personel cihazları üzerine alarak kalibrasyon işlemine başlamaktadır. Bundan sonra yapılan her işlemi, hatayı, uygunsuzluğu veya kalibrasyon sonucunu sisteme girebilmektedir.

  Tamamlanan kalibrasyon işlemleri veya bulunan uygunsuzluklar ile ilgili müşteri yetkilisine bildirim amaçlı e-posta ve/ya SMS gönderilmektedir.

  Müşteri cihazlarının kalibrasyon periyoduna göre, müşteri yetkilisine cihazlarının kalibrasyonlarının yaklaştığı ile ilgili bildirim amaçlı e-posta gönderilmektedir.

 • Ön Muhasebe

  ENLAB Kalibrasyon üzerinden satış faturası ve sevk irsaliyesi hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız teklifleriniz üzerinden fatura kesebilirsiniz.

  Muhasebe modülü üzerinden müşteri carilerini takip edebilir, yapılan tahsilat ve ödeme işlemlerini kayıt altına alabilir, çeklerinizi takip edebilirsiniz.

  Muhasebe modülü üzerinden müşteri carilerini takip edebilir, yapılan tahsilat ve ödeme işlemlerini kayıt altına alabilirsiniz.

  Muhasebe modülü ile entegre çalışan Takvim modülü üzerinden çeklerinizi ve tahsilat tarihlerini takip edebilirsiniz.

 • ISO 17025 Dokümantasyon

  ENLAB Kalibrasyon üzerinden laboratuvarınızın tüm dokümanlarını ISO 17025 standardına uygun şekilde takip edebilirsiniz.

  Formlarınızı, talimatlarınızı, prosedülerinizi ve diğer tüm dokümanları personeliniz ile paylaşabilirsiniz.

  Dokümanlarınızın revizyon işlemlerini sistem üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

  Personeliniz sadece kendilerine ait dokümanları ve bu dokümanların en güncel sürümünü görecektir.

  Dokümanlar üzerinde yapılan değişiklikler ve revizyonlar ilgili personele e-posta ve/ya SMS ile bildirilecektir.

 • Referans Cihazlar

  ENLAB Kalibrasyon üzerinden laboratuvarınızda kullandığınız referans cihazları ve bu cihazların kalibrasyonlarını takip edebilirsiniz.

  Tüm cihazlarınızı ve bu cihazlara ait kalibrasyonları kayıt altına alabilirsiniz.

  Bu cihazların zimmetli olduğu personeli, ara kontrolleri, ilgili dokümanlarını ve daha fazlasını sisteme kayıt edebilirsiniz.

  Kalibrasyon süresi yaklaşan veya geçmiş cihazlar ile ilgili bildirimleri e-posta veya SMS ile alabilirsiniz.

 • Personel Yönetimi

  ENLAB Kalibrasyon sistemi ile personellerinizi takip edebilirsiniz. Kullanıcıların sistem üzerinde sadece izinli olduğu yerlere erişmesini sağlayabilirsiniz.

  Personelin tüm yeterliliklerini ve kişisel bilgilerini kayıt altına alabilirsiniz. Personelin aldığı eğitimleri ve eğitim sertifikalarını kayıt edebilirsiniz.

 • Takvim ve Duyuru

  ENLAB Kalibrasyon sistemi üzerinde her kullanıcının özel olarak kullanabileceği Takvim modülü bulunmaktadır.

  Kullanıcılar bu takvimi bireysel olarak kullanabileceği gibi diğer kullanıcılar ile paylaşımda da bulunabilirler.

  Laboratuvar içerisinde yapılması gereken duyuru işlemleri, takvim modülü üzerinden takip edilebilir. Hangi kullanıcın yapılan duruyuru okuduğu veya okumadığını takip edebilirsiniz.

 • Web Sitesi Entegrasyonu

  ENLAB Kalibrasyon sistemi ile web siteniz entegre çalışabilir.

  Web siteniz üzerinden doldurulan kalibrasyon taleplerini, geri bildirimleri ve müşteri anketlerini sistem üzerinde takip edebilirsiniz.